Сторінка батьків

ШАНОВНІ БАТЬКИ!!!

Батьки дітей або особи, що їх замінюють, повинні знати, що:

За дитиною зберігається місце в дошкільному закладі у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період ( 75 днів ).

Відрахування дітей з дошкільного навчального закладу завідувач може здійснювати в таких випадках:
- за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
- на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному закладі даного типу;
- у разі несплати без поважних причин батьками або особами, що їх замінюють плати за харчування дитини протягом 2-х місяців.
Не менше як за 10 календарних днів завідувач дошкільним закладом зобов’язаний повідомити батьків або осіб, які їх замінюють про відрахування дитини.

Батьки зобов’язані знати, що своєчасний прихід і забирання дитини - необхідна умова правильної реалізації виховно-освітнього процесу. Про неможливість приходу дитини в дошкільний заклад по хворобі або іншій поважній причині необхідно обов'язково повідомити в дошкільний заклад. Дитина, не відвідуючи дошкільний заклад більше трьох днів, повинна мати довідку від лікаря; при поверненні після більш тривалої відсутності надається довідка про стан здоров'я дитини і контакти за останній 21 день; після відсутності в літній період - довідка про контакти, обстеженні на гельмінти. Необхідно наперед повідомляти про день приходу дитини в дошкільний заклад після тривалої відсутності.
Вимоги до зовнішнього вигляду і одягу дітей :
- охайний вигляд, застебнутий на всі ґудзики одяг і взуття;
- умите обличчя;
- чисті ніс, руки, підстрижені нігті;
- підстрижене (у хлопчиків) і ретельне розчесане (у дівчаток) волосся;
- відсутність нальоту на зубах;
- чиста нижня білизна;
- наявність достатньої кількості носових хусток.

Перш ніж вести дитину в дошкільний заклад, перевірте, чи відповідає її костюм порі року і температурі повітря. Прослідіть, щоб одяг дитини не був дуже великим і не сковував її рухів. В правильно підібраному одязі дитина вільно рухається і менше стомлюється. Зав'язки і застібки повинні бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити. Взуття повинне бути легким, теплим, точно відповідати нозі дитини, легко зніматися і взуватися. Носова хустка необхідна дитині як в приміщенні, так і на прогулянці. Зробіть на одязі зручні кишені для його зберігання.
Щоб уникнути випадків травматизму, батькам необхідно перевірити вміст кишень в одязі дитини на наявність небезпечних предметів.
Категорично забороняється приносити в дошкільний заклад гострі, ріжучі, скляні предмети (ножиці, ножі, шпильки, цвяхи, дзеркала, скляні флакони), а також дрібні предмети (намистини, ґудзики і т.п.), таблетки.

Забороняється одягати дитині будь-які прикраси (в тому числі і дорогоцінні), так як це може зашкодити стану здоров’я Вашої дитини.

Пам'ятка для батьків
 Не поспішайте задовольняти бажання дитини.
 Не намагайтеся виконувати за сина чи доньку будь-яку справу.
 Давайте дитині постійні доручення, стежте за їх виконанням.
 Навчіться вислуховувати свою дитину, бути терплячими, не поспішайте закінчувати за неї фрази, не перебивайте не  підганяйте.
 Не нав’язуйте дитині своєї волі, краще аргументовано доведіть, що так буде краще.
 Привчайте дитину до аргументації своїх вчинків: пропонуйте їй щоразу замислитися над тим, що вона хоче робити або  що робить.
 Спонукайте дитину пізнавати довкілля.
 Створіть навколо маляти безпечні умови його перебування та пізнання.
 Пояснюйте дитині зрозумілою мовою, але без сюсюкання та зайвого спрощення, призначення та корисність різних  речей, правила користування ними.
 Вчасно привчайте дитину до самообслуговування: щоб не викликати протидії вашим домаганням, продумайте ігрові  форми, зацікавлюйте, заохочуйте гарними словами, авансуйте її зусилля
 З найменшого віку привчайте шанувати й любити своїх батьків, бабусь й дідусів, братиків т сестричок; не допускайте їх  самоствердження за рахунок інших.
 Поважайте свою дитину не принижуйте її гідність брутальними словами, глузуванням з її незграбності та неумілості,  фізичними покараннями
 Пам’ятайте: прикладом для дитини є її батьки.